Zabiegi operacyjne

Gdy zajdzie potrzeba wykonania zabiegu operacyjnego, możesz uzyskać wszelkie informacje na jego temat w czasie konsultacji u mnie. Zawsze staram się wyjaśnić dlaczego wskazane jest leczenie operacyjne, czy istnieją dla niego jakieś alternatywy oraz jakie istnieją zagrożenia z nim związane. Konieczne jest ustalenie jakie są oczekiwania pacjenta, czy zabieg można wykonać w ramach chirurgii jednego dnia czy wymagany jest dłuższy pobyt szpitalny, jaki rodzaj implantu zostanie użyty itp.

Zabiegi operacyjne wykonuję w szpitalu Clinica Medica w Gdyni, Swissmed w Gdańsku, a także w UCK w Gdańsku (NFZ).

Przykładowe zabiegi operacyjne jakie wykonuję
  • Korekcja palucha koślawego – Stosuję różne techniki operacyjne dostosowując je do konkretnego przypadku. Wykorzystuję zarówno całkowicie usuwalne druty stalowe jak i pozostające ostatecznie w ciele implanty tytanowe. Więcej o paluchu koślawym znajdziesz TU.
  • Korekcja palucha sztywnego – Zabiegi resekcji wyrośli kostnych z mobilizacją stawu (cheilektomia) jak i całkowitego usztywnienia stawu śródstopno-paliczkowego przy użyciu implantów tytanowych. Więcej o paluchu sztywnym znajdziesz TU.
  • Niestabilność stawu skokowego – Zabiegi rekonstrukcyjne z użyciem kotwic stabilizujących, zabiegi z użyciem przeszczepu ścięgna, techniki internal bracing, a także z dodatkowym użyciem technik artroskopowych. Więcej o niestabilności stawu skokowego znajdziesz TU.
  • Artroskopia stawu skokowego – Zabieg z użyciem techniki małoinwazyjnej jaką jest artroskopia stosuje się zwłaszcza w przypadku urazów sportowych. Sprawdza się także jako dodatkowa technika w przypadku leczenia złamań i pourazowych dolegliwości. Standardowo artroskopię wykorzystuje się także w przypadku uszkodzeń chrząstki stawowej.
  • Implantacja HyProCure – W przypadku elastycznej (korektywnej) stopy płasko-koślawej można zastosować implant blokujący stopę w prawidłowej pozycji. Można powiedzieć, że jest to rodzaj ortezy/stabilizatora wewnętrznego. Implant jest tytanowy, zwykle nie wymaga usunięcia. Więcej o implancie HyProCure znajdziesz TU.
  • Deformacje pourazowe – Zabiegi rekonstrukcyjne po urazach lub po leczeniu operacyjnym zakończonym niepowodzeniem. Często w tych zabiegach konieczne jest zastosowanie przeszczepów kostnych, specjalnych implantów oraz śródzabiegowego aparatu rentgenowskiego.

Ceny zabiegów operacyjnych ustalane są indywidualnie. Zależą od rozległości zabiegu, ilości poszczególnych procedur, konieczności użycia implantów i dodatkowego sprzętu, takiego jak wieża artroskopowa czy aparat rentgenowski. Dlatego też koszt operacji może wynosić od trzech do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Celem umówienia się na konsultację przed zabiegiem operacyjnym można skontaktować się z jedną z placówek, w której przyjmuję. W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu poprzez poniższy formularz kontaktowy: