Zabiegi operacyjne

Kwalifikacja do zabiegu operacyjnego

Gdy zajdzie potrzeba wykonania zabiegu operacyjnego, możesz uzyskać wszelkie informacje na jego temat w czasie konsultacji u mnie. Zawsze staram się wyjaśnić dlaczego wskazane jest leczenie operacyjne, czy istnieją dla niego jakieś alternatywy oraz jakie istnieją zagrożenia z nim związane. Konieczne jest ustalenie jakie są oczekiwania pacjenta, czy zabieg można wykonać w ramach chirurgii jednego dnia czy wymagany jest dłuższy pobyt szpitalny, jaki rodzaj implantu zostanie użyty itp.

Celem umówienia się na konsultację przed zabiegiem operacyjnym można skontaktować się z jedną z placówek, w której przyjmuję. W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu poprzez e-mail: leszek.kuik (małpa) gmail.com

Czy i gdzie mogę wykonać zabieg operacyjny na NFZ?

Zabiegi operacyjne na NFZ wykonuję w Klinice Ortopedii UCK w Gdańsku. Wszelkie informacje na temat procesu kwalifikacji do zabiegu możesz uzyskać podczas konsultacji. Czas oczekiwania na zabieg na NFZ jest zróżnicowany. Zależy od rozległości i stopnia skomplikowania zabiegu, nasilenia dolegliwości bólowych, a także od dostępności odpowiednich implantów.

Czy i gdzie mogę wykonać zabieg operacyjny prywatnie?

UWAGA, z powodu nadmiaru obowiązków szpitalnych tymczasowo zawieszam wykonywanie zabiegów prywatnych.

Zabiegi operacyjne prywatne wykonuję w szpitalu Clinica Medica w Gdyni. Ceny prywatnych zabiegów operacyjnych ustalane są indywidualnie. Zależą one od rozległości zabiegu, ilości poszczególnych procedur, jak również od konieczności użycia implantów i dodatkowego sprzętu, takiego jak wieża artroskopowa czy aparat rentgenowski. Dlatego też koszt operacji może wynosić od trzech do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Przykładowe zabiegi operacyjne jakie wykonuję
  • Korekcja palucha koślawego – Stosuję różne techniki operacyjne dostosowując je do konkretnego przypadku. Wykorzystuję zarówno całkowicie usuwalne druty stalowe jak i pozostające ostatecznie w ciele implanty tytanowe. Więcej o paluchu koślawym znajdziesz TU.
  • Korekcja palucha sztywnego – Zabiegi resekcji wyrośli kostnych z mobilizacją stawu (cheilektomia) jak i całkowitego usztywnienia stawu śródstopno-paliczkowego przy użyciu implantów tytanowych. Więcej o paluchu sztywnym znajdziesz TU.
  • Niestabilność stawu skokowego – Zabiegi rekonstrukcyjne z użyciem kotwic stabilizujących, zabiegi z użyciem przeszczepu ścięgna, techniki internal bracing, a także z dodatkowym użyciem technik artroskopowych. Więcej o niestabilności stawu skokowego znajdziesz TU.
  • Artroskopia stawu skokowego – Zabiegi z użyciem techniki małoinwazyjnej jaką jest artroskopia stosuje się zwłaszcza w przypadku urazów sportowych. Sprawdza się ona także jako dodatkowa technika w przypadku leczenia niektórych złamań i przewlekłych dolegliwości pourazowych. Artroskopię wykorzystuje się także w przypadku uszkodzeń chrząstki stawowej.
  • Implantacja HyProCure i innych implantów do artroerezy – W przypadku elastycznej (korektywnej) stopy płasko-koślawej można zastosować implant blokujący stopę w prawidłowej pozycji. Można powiedzieć, że jest to rodzaj ortezy/stabilizatora wewnętrznego. Implant jest tytanowy, zwykle nie wymaga usunięcia. Więcej o implancie HyProCure znajdziesz TU. (EDIT: Obecnie stosuję implant ProStop firmy Arthrex)
  • Deformacje pourazowe – Zabiegi rekonstrukcyjne po urazach lub po leczeniu operacyjnym zakończonym niepowodzeniem. Często w tych zabiegach konieczne jest zastosowanie przeszczepów kostnych, specjalnych implantów oraz śródzabiegowego aparatu rentgenowskiego.
  • Artroplastyka pierwszego stawu śródstopno paliczkowego – wymiana pierwszego stawu śródstopno-palickzowego z wprowadzeniem czwartej generacji implantów stała się skuteczną i bezpieczną metodą leczenia palucha sztywnego.